Bal Sportowca Ruchu Izbica

11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości odbył się VI Charytatywny Bal Sportowca Ruch Izbica. Główną ideą, która przyświecała tej inicjatywie, było zabranie środków na rozwój Gminnego Klubu Sportowego, dlatego też podczas Balu odbyła się aukcja charytatywna, z której dochód przeznaczony zostanie na rozwój i wsparcie Klubu.

Na Bal do nowego budynku Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu w Izbicy licznie przybyli zaproszeni goście m.in.: Burmistrz Miasta i Gminy Izbica Pan Jerzy Lewczuk, zastępca Burmistrza Pani Małgorzata Run, Sekretarz Pani Magdalena Przysiężniak, Skarbnik Pani Monika Piłat, Dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu Pani Joanna Szymaniak, Pani Poseł Teresa Hałas, przedstawiciele LZPN oddział Chełm Pan Anatol Obuch i Pan Sławomir Kuźmicki, Prezes Banku Spółdzielczego w Izbicy Pan Marcin Wojewoda, Zarząd GKS Ruch Izbica, Sponsorzy: Anita i Paweł Betlej firma MeBet, Grażyna i Zbigniew Nakliccy sklep Groszek, Marcin Grzelak BHP Serwis, Grzegorz Łukowiec, Paweł Rdzanek.

Zebranych gości przywitali: v-ce prezes GKS Ruch Izbica Paweł Zieliński i Agnieszka Kliszcz. Następnie Prezes Ruchu Izbica Konrad Bojarski wraz z z v-ce prezesem Mariuszem Olechem wręczyli podziękowania dla głównych sponsorów Ruchu Izbica: Gminy Izbica, Banku Spółdzielczego w Izbicy, Mebet Anita i Paweł Betlej, Grażyna i Zbigniew Nakliccy, BHP Serwis Marcin Grzelak, Grzegorz Łukowiec, Paweł Rdzanek, „Kreatywny Strych” Tomasz Bednarczyk, M&M outlet Monika Malon. Zarząd Klubu wręczył również wiele podziękowań za społeczną działalność i osobiste zaangażowanie w rozwój Klubu. Podziękowania otrzymali m.in.: trener drużyny seniorów Roma Blonka, Marcin Mrozek, Wojciech Dołhan, Bartosz Babiarz, Mateusz Wiatrzyk. Burmistrz Jerzy Lewczuk wręczył członkom Zarządu podziękowania za pracę w rozwój Klubu i propagowanie sportu wśród lokalnej społeczności zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Pan Burmistrz przekazał także Voucher w kwocie 10000 zł na zakup sprzętu sportowego oraz podarował na licytację specjalnie przygotowany pakiet kibica reprezentacji Polski. Następnie głos zabrała Pani Poseł Teresa Hałas, która przekazała także wsparcie rzeczowe dla Klubu. Po części oficjalnej zaczęła się wyśmienita zabawa. Na przybyłych gości czekały pyszne dania, przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Ostrzycy i świetna muzyka, przy której świętowanie trwało do rana.

Najważniejszym punktem Balu była aukcja charytatywna, z której cały dochód zostanie przeznaczony na wsparcie i rozwój GKS Ruch Izbica. Na aukcji zlicytowano m.in.: piłkę z podpisem Roberta Lewandowskiego, koszulki zawodników Rakowa Częstochowa, plakat z podpisami zawodników Wisły Kraków, bilety na mecz Reprezentacji Polski w piłce nożnej czy koszulkę z podpisem Patryka Dobka - brązowego medalisty olimpijskiego na 800 metrów, którą przekazała Pani Poseł Teresa Hałas. Największym zainteresowaniem podczas licytacji cieszyła się przekazana przez byłego zawodnika Ruchu Izbica Arkadiusza Janeczka piłka z autografem Roberta Lewandowskiego, która została wylicytowana przez firmę MeBet Anita i Paweł Betlej za kwotę 5000 zł. Drugim najwartościowszym gadżetem okazała się specjalnie przygotowana koszulka meczowa Ruchu Izbica przekazana przez kapitana drużyny seniorów Michała Gałkę. Na koszulce znalazła się specjalna grafika upamiętniająca zajęcie historycznego 3 miejsca w lidze okręgowej przez Ruch Izbica, natomiast na plecach koszulki znajdował się numer z ilością punktów, a poniżej bilans bramkowy. Koszulka została wylicytowana przez Burmistrza Miasta i Gminy Izbica Pana Jerzego Lewczuka za kwotę 2000 zł. Przedmioty na aukcję udało się uzyskać dzięki staraniom i osobistemu zaangażowania wielu osób związanych z Klubem m.in. Mariusza Olecha, Konrada Bojarskiego, Michała Gałki i Anity Fedorowicz - Betlej. Licytacja przebiegała niezwykle żarliwie, przygotowane na aukcję przedmioty cieszyły się dużym powodzeniem. Zebrane środki znacznie wspomogą dalszą działalność klubową i przyczynią się do rozwoju oraz propagowania sportu wśród najmłodszego pokolenia piłkarzy.