VII Bal Sportowca GKS Ruch Izbica

Ach, co to był za Bal!

11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości odbył się już po raz siódmy Charytatywny Bal Sportowca Ruchu Izbica. To wspaniała impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz izbickiej społeczności Ruchu Izbica. Jak co roku główną ideą, która przyświecała tej inicjatywie, było zabranie środków na rozwój Gminnego Klubu Sportowego, dlatego też podczas Balu odbyła się aukcja charytatywna, z której dochód przeznaczony zostanie na rozwój i wsparcie Klubu oraz Akademii Piłkarskiej Ruch Izbica.

Na Balu w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu w Izbicy wśród zaproszonych gości byli m.in.: Burmistrz Miasta i Gminy Izbica Pan Jerzy Lewczuk, Sekretarz Gminy Pani Magdalena Przysiężniak, Skarbnik Gminy Pani Monika Piłat, Dyrektor SOKiS Pani Weronika Downar-Zapolska, Prezes Banku Spółdzielczego w Izbicy Pan Marcin Wojewoda, Prezes LZPN Pan Zbigniew Bartnik, Prezes CHOZPN Pan Anatol Obuch, Przewodniczący WG CHOZPN Pan Sławomir Kuźmicki, księgowa GKS Ruch Pani Izbica Joanna Nowak, Zarząd GKS Ruch Izbica, firma Mebet Paweł Betlej i Anita Federowicz-Betlej, Marcin Grzelak BHP Serwis, Sklep Groszek w Izbicy, Marek Leszczyński, Tomasz Bednarczyk Kreatywny Strych, Marcin Zakrzewski.

Zebranych gości przywitał niezawodny duet prowadzących: Paweł Zieliński i Agnieszka Kliszcz. Następnie Prezes Ruchu Izbica Konrad Bojarski wraz z v-ce prezesem Radosławem Pawlakiem wręczyli pamiątkowe statuetki za szczególną pomoc i wsparcie statutowej działalności Klubu w 2023r. dla: Miasta i Gminy Izbica z Panem Burmistrzem na czele, Banku Spółdzielczego w Izbicy i firmie Mebet Paweł Betlej. Specjalne wyróżnienia za zaangażowanie i osobisty wkład w rozwój Klubu od Pana Burmistrza otrzymali: Michał Gałka – kapitan drużyny seniorów GKS Ruch Izbica, najlepszy piłkarz 2022r. w Chełmskiej Klasie Okręgowej, król strzelców sezonu 2022/2023 oraz Roman Blonka – trener drużyny seniorów GKS Ruch Izbica, pod wodzą którego Ruch rozgrywa najlepsze sezony w historii Klubu, w sezonie 2021/2022 zdobył historyczne 3. Miejsce w Chełmskiej Lidze Okręgowej. Burmistrz na ręce Prezesa Klubu złożył także voucher w kwocie 20000 złotych.

Zarząd Klubu wręczył również wiele podziękowań za społeczną działalność i osobiste zaangażowanie w rozwój Klubu. Podziękowania otrzymali m.in.: Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu w Izbicy, Biuro Rachunkowe Joanna Nowak, BHP Serwis Marcin Grzelak, Sklep GROSZEK w Izbicy Grażyna i Zbigniew Nakliccy, POLIANNA Usługi Reklamowo - Poligraficzne Anna Kiszczyńska, Kreatywny Strych Tomasz Bednarczyk, Usługi Transportowe Paweł Rdzanek, Szkoła Podstawowa w Izbicy, Derkom Dariusz Klimczak, Blachy Ziemiński Jakub Ziemiński, Konrem Konrad Pomarański, Sklep Mini-Max Henryk Iracki, Cukiernia i Piekarnia Timm Tadeusz Matwiej, Koło Gospodyń Wiejskich w Izbicy, Malinowy Nos Lublin, Roman Blonka, Patrycja Kwitek Fotografia, Beata i Piotr Swatowscy, Wojciech Dołhan, Marcin Mrozek, Monika Malon, Aleksandra Nowak, Łukasz Piech oraz Agnieszka Kliszcz i Jarosław Kowalczyk za długoletnią pracę w Zarządzie.

Najważniejszym punktem Balu, na który co roku czekają fani spragnieni sportowych gadżetów, była aukcja charytatywna, z której cały dochód zostanie przeznaczony na wsparcie i rozwój GKS Ruch Izbica. Na aukcji zlicytowano m.in.: koszulkę z podpisem Roberta Lewandowskiego (przekazaną przez Pawła Betleja), koszulkę z autografami aktualnych Mistrzów Polski na żużlu zawodników Motoru Lublin (przekazana przez ks. Jakuba Olecha), koszulkę Rakowa Częstochowa wraz z podpisami piłkarzy (przekazana przez Agnieszkę i Radosława Kliszcz), koszulkę meczową Motoru Lublin (przekazana przez Marcina Zakrzewskiego), piłkę z podpisami siatkarzy z Turnieju Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza, dwie koszulki meczowe drużyny Padwa Zamość z podpisami zawodników (podarowane przez Michała Szubtarskiego), koszulkę z podpisem Władysława Żmudy, książkę o Tomaszu Wójtowiczu z podpisem autora Wiesława Pawłata oraz autografem siatkarza, koszulkę z podpisem Piotra Gacka, koszulkę z podpisem Zbigniewa Bartmana (przekazane przez Jakuba Czabana), zestaw miodów z Regionalnej Pasieki w Ruskich Piaskach Pana Romana Kierepy (przekazany przez właściciela), voucher na sesję fotograficzną (Patrycja Kwitek).

Przedmioty na aukcję udało się uzyskać dzięki staraniom i osobistemu zaangażowaniu członków Zarządu GKS Ruch Izbica. Licytacja przebiegała niezwykle żarliwie, przygotowane na aukcję przedmioty cieszyły się dużym powodzeniem. Za największą kwotę wylicytowano koszulkę Motoru Lublin (piłka nożna), zestaw gadżetów siatkarskich oraz koszulkę Reprezentacji Polski z podpisem Roberta Lewandowskiego. Zebrane środki znacznie wspomogą dalszą działalność klubową i przyczynią się do rozwoju oraz propagowania sportu wśród najmłodszego pokolenia piłkarzy Akademii Piłkarskiej Ruch Izbica.

Wspaniała zabawa trwała do samego rana. O oprawę muzyczna Balu zadbał DJ Wodzirej Luqson. Słodki kącik dla uczestników Balu zorganizowała Cukiernia Torty Werki z Krasnegostawu. Dekoracje przygotowała Aleksandra Nowak i KAM events.

Zarząd Klubu składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom Balu. Dziękujemy za wspaniałą zabawę, cieszymy się, że już po raz siódmy tak chętnie wsparli nas Państwo podczas licytacji! Do zobaczenia za rok!

Katarzyna Gałka