Pierwsze Urodziny Akademii Piłkarskiej Ruchu Izbica

W minioną niedzielę na stadionie sportowym im. Adama Suszka w Izbicy świętowano pierwsze urodziny Akademii Piłkarskiej Ruchu Izbica. Akademia została utworzona decyzją Zarządu Klubu 1 lipca 2021r. Obecnie w Akademii trenuje blisko 150 dzieci z Gminy Izbica w pięciu grupach wiekowych: skrzat, żak, orlik, młodzik i trampkarz. Najmłodsze trenujące dzieci mają 4 lata. Prezes Ruchu Izbica Konrad Bojarski w wystąpieniu otwierającym wydarzenie podkreślił, że utworzenie Akademii to wspaniała inicjatywa, która propaguje sport i zdrowy styl życia wśród najmłodszych oraz konturuje piękną tradycję trenowania dzieci i młodzieży.

Świętowanie pierwszych urodzin Akademii zebrało na stadionie prawdziwe tłumy dzieci wraz z rodzicami. Na stadionie pojawili się zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Izbica Jerzy Lewczuk, Skarbnik Gminy Monika Piłat, Sekretarz Gminy Magdalena Przysiężniak, Dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu w Izbicy Joanna Szymaniak, Przewodniczący Gminnej Komisji do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Roman Kierepa, Prezes Banku Spółdzielczego w Izbicy Marcin Wojewoda.

Ważną chwilą było odznaczenie pośmiertnie złotą odznaką honorową Ruchu Izbica Patryka Szewczaka. Odznakę odebrali rodzice tragicznie zmarłego w 2016r. byłego zawodnika Klubu.

Na stadionie odbyły się treningi pokazowe dzieci pod okiem trenerów: Michała Wlizły, Jarosława Kowalczyka i Sławka Swatowskiego. Dużo emocji i uśmiechów wzbudziły mecze dzieci wraz z rodzicami. Na dzieci czekały liczne atrakcje: quiz wiedzy o Klubie z nagrodami, dmuchańce, fotobudka, wata cukrowa, popcorn. Pyszny obiad i poczęstunek przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Izbicy. Huczne świętowanie i zabawę na stadionie zakończono odśpiewaniem Sto lat! I zjedzeniem urodzinowego tortu.

Sponsorami wydarzenia byli Bank Spółdzielczy w Izbicy, firma Mebet Paweł i Anita Betlej, Kura Pazurem, Pak in works hop, Euro Linux, MM outlet odzieżowy, Fizjo-Activ rehabilitacja, Zakład mięsno-wędliniarski Henryk Iracki.

Katarzyna Gałka